CO MUSISZ WIEDZIEĆ O POIDEŁKACH DLA PTAKÓW?

21.05.2024

POIDEŁKO DLA PTAKÓW.

Zastanwiasz jak pomagać ptakom z Twojego otoczenia? Jakie poidełko dla ptaków wybrać? Gdzie je postawić by ptaki były bezpieczne?

Ten artykuł odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Klimat się ociepla, co roku w naszym kraju bite są kolejne rekordy ciepła. Poidełko w trakcie długotrwałych braków deszczu i towarzyszącym im upałom jest równie ważne, jak karmniki zimą.

Poidełko dla ptaków oprócz możliwości napicia się niezbędnej do życia wody, pełni także funkcję miejsca kąpieli. Ptaki muszą starannie dbać o to, w jakim stanie są ich pióra. Kąpiele pomagają także pozbyć się pasożytów i innych drobnoustrojów, a także po prostu ochłodzić się w upalne dni.

Idealne poidełko powinno być szerokie i płytkie, dzięki temu ptaki swobodnie będą z niego korzystać. Poidełko należy umieścić w ukrytym i cichym miejscu. Dobrze jest ustawić je w cieniu, ponieważ w upalne dni nalana przez nas woda może szybko wyparować. Najlepiej, jeśli stanie na jakimś podwyższeniu np. murek, cegły, pieniek lub balustrada. Utrudni to polowanie kotom na spragnione ptaki. Dobrze, jeśli w pobliżu poidełka znajdować się będą krzaki, w których w razie potrzeby będą mogły się ukryć.

Bardzo ważne jest by woda, z której mają korzystać ptaki, była zawsze świeża i czysta.Poidełko dla ptaków poza swoimi korzyściami dla życia i zdrowia ptaków może także pełnić funkcję wyjątkowej ozdoby dla ogrodu, balkonu czy parapetu.

W sklepie Ptakowo znajdziesz poidełka, które są, bezpieczne dla ptaków, solidnie wykonane oraz mogą stanowić piękną dekorację ogrodu, tarasu czy balkonu.

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl